مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی از آغاز عقد قرارداد زمستانه با کشاورزان رامهرمز خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، "رحمان خندانی" با اشاره به هماهنگی های انجام شده با جهاد کشاورزی شهرستان رامهرمز و صدور مجوز توسط سازمان آب و برق خوزستان از آغاز انعقاد قرارداد کشت زمستانه با کشاورزان رامهرمز در سامانه سامآب خبر داد.

وی، کل اراضی تحت پوشش این شرکت را حدود 110 هزار هکتار معرفی کرد و گفت: تا کنون کمتر از 30 درصد آن توسط جهاد کشاورزی به بهره برداری رسیده است.

خندانی، با اشاره به مشکلات خشکسالی در سال های گذشته و عدم صدور مجوز از طرف مراجع ذیصلاح گفت:  تنها برای  5 درصد از 30 درصد، آن هم در شبکه آبیاری رامهرمز مجوز عقد قرارداد صادر شده است.

وی، کل اراضی تحت پوشش شبکه آبیاری رامهرمز را 22 هزار هکتار اعلام کرد و گفت: با گذشت 3 سال از آغاز بهره برداری بیش از 5 درصد آن به بهره برداری رسیده و  قرارداد بیش از  1000 هکتار آن در سال  گذشته به ثبت رسید.

مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی با اشاره به افزایش 500 هکتار اراضی بهره برداری شده در سال جاری و استقبال 99 درصدی کشاورزان جهت عقد قرار داد در سال گذشته، پیش بینی کرد تا در سال جاری میزان عقد قراردادها در این بخش به بیش از 1500هکتار برسد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد و نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی
خبرنگار: میثم شیرعلی