مدیر عامل  شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی از برگزاری جلسه هم اندیشی با تعاونی های رامشیر خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "رحمان خندانی" هدف از برگزاری این جلسه را رفع مشکلات تعاونی ها اعلام کرد و با اشاره به این که کار انتقال  برخی مسئولیت های بهره برداری چند سالی است  به بخش تعاونی های آب بران واگذار شده افزود: در سالهای گذشته این تعاونی ها در امر وصول مطالبات دچار مشکلاتی بودند که برای حمایت آنها در سال جاری، کار عقد قرارداد با کشاورزان و تامین آب توسط این شرکت انجام می شد.

وی ادامه داد: جهت بررسی موانع وصول مطالبات، جلسات متعددی با حضور معاونت حفاظت و بهره برداری منابع آب خوزستان، مدیر مشارکت های مردمی سازمان آب و برق خوزستان،  مدیر سازمان جهاد کشاورزی و تعاونی روستایی با این تعاونی ها برگزار شد ولی اقدام و یا راهکارمناسبی جهت وصول این مطالبات از طرف تعاونی ها ارائه نشد.

در این جلسه ضمن بررسی مشکلات و اقدامات این تعاونی ها، مقرر شد تا تعاونی ها برنامه پیشنهادی و عملی خود را  در قالب بسته پیشنهادی و عملی طی 5 روز کاری  به این شرکت ارائه کنند تا برای کسب تکلیف به کارفرما(سازمان آب و برق خوزستان)  ارجاع شود.

مدیر عامل  شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی خاطر نشان کرد تعاونی های آب بران شامل سه تعاونی کشت گران، نصر و آب بران جنوب از سال 1392 فعالیت خود را شروع کرده اند.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد و نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی
خبرنگار: میثم شیرعلی