به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، حمد دریس گفت: تامین آب کشاورزان وظیفه اصلی این شرکت است و وقتی با تلاش کشاورز به  نتیجه  عالی ختم میشود بسیار خوشحال کننده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی ادامه داد: آقای عبدالعلی پیرو از کشاورزان اخلاق مدار و تلاشگر شبکه آبیاری رامشیر است که استفاده از علوم جدید کشاورزی و همسو شدن با برنامه های تامین آب اعلام شده، منجر به شکوفا شدن تلاش های این کشاورز و دریافت لوح سپاس و تندیس طلایی از دست رئیس جمهور شده است.

وی ضمن تقدیر از این کشاورز افزود: در سال آبی گذشته بدلیل تنش آبی و کمبود آب کشاورزی بنا به تصمیم شورای کشاورزی استان تاخیر در کشت پاییزه یکی از راه های مبارزه با این تنش اعلام شد.

دریس افزود: در سال زراعی اخیر تامین آب کشاورزی برای توزیع کنندگان بسیار دشوار بود که با برنامه ریزی و مدیریت اصولی یکی از سخت ترین تنش های آبی پشت سر گذاشته شد و با نمونه شدن کشاورز شبکه رامشیر خستگی از تن من و همکارانم بیرون رفت.

 مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی ضمن آرزوی موفقیت برای تمام کشاورزان افزود: قطعا در سال آبی پیش رو با تمام تلاش در کنار کشاورزان خواهیم بود و امیدواریم تعداد کشاورزان برتر و نمونه در شبکه های تحت پوشش افزایش پیدا کند.

ایشان در پایان خاطر نشان کرد آقای عبدالعلی پیرو کشاورز شبکه آبیاری رامشیر، ۶۰ هکتار از اراضی خود را با استفاده از روش های نوین کشاورزی و تامین آب به موقع به زیر کشت گندم برد که در پایان توانست میزان برداشت خود را از سه به حدود هشت تن در هکتار برساند.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد و نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی