به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، عباس روشن گفت: با توجه به بهبود  شرایط آورد سدها و امکان تامین آب کشاورزی، آماده عقد قرارداد با کشاورزان هستیم.

مدیر مشترکین شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی افزود: طی سالهای گذشته بر اثر کاهش بارندگی و پایین آمدن سطح آب مخازن سدها، تامین آب کشاورزی در این بازه از سال با مشکلاتی همراه بود.

وی ادامه داد: از این رو در برخی موارد با تصمیم شورای کشاورزی استان و به منظور کاهش آسیب به محصولات با اعلام تعویق زمان کشت، موفق به عبور از تنش آبی شدیم.

روشن با اشاره به استقبال کشاورزان افزود: خوشبختانه وضعیت سدها با توجه به بارندگی های اخیر بهبود نسبی داشته است از همین رو به دستور مدیرعامل شرکت از تاریخ 15 آبان ماه امکان عقد قرارداد آب کشاورزی برای کشاورزان را فراهم نمودیم و کشاورزان با در درست داشتن مدارک مورد نیاز می‌توانند به واحد مشترکین مستقر در شبکه های آبیاری تحت پوشش مراجعه کرده و قرارداد خود را ثبت نمایند.

روشن افزودگفت: عمده کشت های مناطق تحت پوشش راگندم، جو، کلزا و کشت های زیرپلاستیکی عنوان کرد.

وی در پایان گفت: شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی شامل شبکه های رامشیر، رامهرمز، شادگان، هندیجان، شهید رجایی(امیدیه) میشود و تخمین میزنیم تا پایان سال جاری حدود ۲۵ هزار هکتار قرارداد آب بها ثبت شود.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد و نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی