به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، حمد دریس گفت: با توجه به سبز شدن سطح زیر کشت، عملیات مساحی برای اراضی تحت پوشش شبکه های پنج گانه شرکت آغاز شد.

وی افزود: کشت زمستانه هر ساله از آبان ماه آغاز شده و در  اواخر بهار با برداشت محصول به پایان می رسد.

مدیر عامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی تصریح کرد: عملیات مساحی از تاریخ ۲۴ دی ماه و بصورت هماهنگ در شبکه ه‍ای آبیاری رامشیر، هندیجان، شهید رجایی و رامهرمز شروع شده و در شبکه شادگان  نیز بزودی آغاز می شود که غالب کشت های زمستانه منطقه به ترتیب گندم، جو و کلزا می باشد.

وی ادامه داد: طبق برآورد انجام شده عملیات مساحی حدود ۷۰ روز به طول می انجامد و تعداد ۲۰ نفر در این عملیات حضور خواهند داشت که بصورت گروه های مساحی  چهار نفره در هر شبکه حاضر شده و اقدام به انجام این عملیات می نمایند.

حمد دریس عنوان کرد: قبل از شروع عملیات مساحی به کشاورزان منطقه اطلاع رسانی میشود تا در محل مزارع خود در زمان انجام عملیات حضور داشته باشند و پس از برداشت نیز ابلاغیه های کشت که شامل میزان مساحی و نوع کشت است به دست کشاورزان رسیده تا در صورت اعتراض بررسی و مبلغ نهایی آب بها محاسبه گردد.

 وی در پایان از کشاورزان درخواست کرد طبق سال های گذشته با حضور به موقع خود در محل زمین کشاورزی باعث تسهیل در  در امر  مساحی شوند.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان