مدیریت نیروگاه های برق آبی منابع آب ایران و معاونت بهره برداری سد و نیروگاه سازمان آب و برق خوزستان از واحد چهار نیروگاه اول سد شهید عباسپور بازدید کردند.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان : مدیر عامل سد و نیروگاه شهید عباسپور با بیان خبر فوق گفت: با پایان یافتن بهینه سازی واحد چهار نیروگاه اول سد شهید عباسپور این واحد نیروگاهی در سلامت کامل وارد مدار تولید شبکه سراسری برق کشور شد.

"حمید صالحی" افزود: با اتصال این واحد به شبکه برق کشور "فرید استیری" مدیریت نیروگاه های برق آبی مرکز مدیریت منابع آب کشور، در جمع تلاشگران سد و نیروگاه شهید عباسپور و کارشناسان اجرا کننده پروژه عظیم بهینه سازی واحد چهار نیروگاه اول، حضور یافت و پیام تقدیر وزیر نیرو را به کارکنان پرتلاش سد و نیروگاه شهید عباسپور و مجموعه سازمان آب و برق خوزستان ابلاغ کرد و گفت : واحد چهار نیروگاه اول سد شهید عباسپور اولین واحد 250 مگاواتی نیروگاه برق آبی در کشور است که به طور کامل با استفاده از منابع و پتانسیل های علمی و فنی داخلی و در راستای اقتصاد مقاومتی به طور کامل بهینه سازی شده است.

استیری، انجام این پروژه عظیم ملی را در شرایط تحریم و مشکلات عدیده ای که پیش روی کارشناسان وجود داشت را یک دستاورد بسیار عظیم دانست و یادآور شد با تمامی مشکلات و دغدغه های موجود، کار بومی سازی واحد چهار با موفقیت به پایان رسید.

وی تصریح کرد: این مهم علاوه بر استفاده از نیروها و منابع داخلی، مبلغی بالغ بر پانصد میلیارد تومان صرفه جویی ارزی در برداشته است.

"نادر افشاری" معاونت بهره برداری از سد و نیروگاه سازمان آب و برق خوزستان ضمن ابراز خرسندی از پایان موفقیت آمیز این پروژه عظیم گفت : تلاش های دو ساله گروه های تعمیراتی داخلی بر روی واحد چهار نیروگاه اول سد شهید عباسپور با ورود این واحد در زمان اوج مصرف برق، در تابستان بسیار گرم سال جاری، به ثمر نشست و به یمن تلاش های کارشناسان سد و نیروگاه شهید عباسپور و همکاری و مساعدت مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان توانستیم با تمام توان این نیروگاه را در اختیار شبکه سراسری برق کشور قرار دهیم .

افشاری که در زمان انجام بهینه سازی بارها همراه کارشناسان و از نزدیک شاهد تلاش آنها بود ، حضور در میان کارکنان و متخصصین حاضر در پروژه بهینه سازی و مشاهده تلاش ایشان بدون حضور سوپروایز خارجی و در نهایت موفقیت بزرگ بهینه سازی و بومی سازی این واحد عظیم نیروگاهی را موجب افتخار دانست .