در ادامه بازدیدهای میدانی از وضعیت سدهای خوزستان، جمعی از مقامات لشکری و کشوری، چهارشنبه 14 فروردین ماه با حضور در شهرستان اندیمشک، از سد و نیروگاه دز بازدید کردند.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "محسن رضایی"، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، ضمن بررسی اوضاع سد دز و گفتگو با کارشناسان این شرکت، زحمات کارکنان مجموعه سد و نیروگاه دز را مورد تقدیر قرار داد و گفت: خوشبختانه سدهای خوزستان از جمله کرخه و دز نقش مهمی در مهار سیلاب و جلوگیری از بروز فاجعه داشتند. اما در لرستان سیلاب خسارتهای زیادی برجای گذاشت که باید تلاش کنیم از آلام مردم بکاهیم.

سردار "عبداله عراقی"، رئیس اداره امنیت عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با قدردانی از مدیریت سیلاب در مجموعه سد و نیروگاه دز، از بسیج تمامی امکانات و تجهیزات ترابری نیروهای مسلح برای کمک رسانی به مناطق سیل زده خبر داد.

"محمد آقاجری" معاونت سیاسی قضایی سازمان بازرسی کل کشور نیز به همراه "ابراهیم ممبینی"، رئیس سازمان بازرسی استان خوزستان در سد و نیروگاه دز حضور یافت و با "سعید رئوفی نسب" مدیرعامل این نیروگاه گفتگو کرد.

همچنین سردار "محمد علی جعفری"، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه سردار "حسن شاهوارپور" فرمانده سپاه حضرت مهدی (عج) خوزستان، در بازدید از سد دز، مدیریت مناسب در کنترل سیلاب در این نیروگاه را مورد تقدیر قرار داد و گفت: خوشبختانه سدهای بزرگ خوزستان توانستند از وقوع سیلاب شدید جلوگیری و از وارد شدن خسارت زیاد به پایین دست جلوگیری کند.

وی افزود : سپاه پاسداران با تمام توان و امکانات در حال کمک رسانی به مردم سیل زده بوده و تا آخر در کنار آنها خواهد ایستاد.

 

 

 

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان