صبح روز سه شنبه 31 اردیبهشت ماه، مدیرعامل،معاونان و مشاوران سازمان آب و برق خوزستان با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه  اهواز دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان، مدیرعامل این سازمان، ضمن آرزوی موفقیت برای حجت الاسلام و المسلمین "سید عبدالنبی موسوی فرد" در جایگاه جدید اظهار داشت: با توجه به سابقه درخشان حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد یقین داریم که حضور ایشان در جایگاه امامت جمعه و نماینده ولی فقیه در استان خوزستان می تواند منشا خیر برای استان شهیدپرور خوزستان باشد.

"فرهاد ایزدجو" افزود: حضور من در سازمان آب و برق خوزستان مقارن با وقوع سیلاب شد و از زمان وقوع سیلاب تا به امروز که دوران پسا سیلاب را می گذرانیم مجموعه سازمان به منظور رفع مشکلات مردم و ارائه خدمات مناسب در حال تلاش شبانه روزی می باشند.

وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از تلاش های مجموعه سازمان آب و برق خوزستان برای کنترل سیلاب اظهار داشت: حجم مفید ذخیره سدهای ما در استان قریب به ۱۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب می باشد و این در حالی است که از ابتدای سال آبی تا پایان اردیبهشت ماه، ۴۲ میلیارد مترمکعب آب به استان خوزستان وارد شد و اگر مدیریت مناسب سدها نبود مطمئنا صدمات جبران ناپذیری را به همراه داشت.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد: برخلاف شایعات منتشر شده در مورد پر بودن مخازن سدهای استان، در آبان ماه سال گذشته حجم ذخیره آب پشت سدهای استان نزدیک به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب بود که ذخایر استراتژیک ما محسوب می شد و امکان تخلیه آن را نداشتیم.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان نیز ضمن خوشامدگویی به مدیرعامل،معاونان و مشاوران سازمان آب و برق خوزستان، اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان قرار داریم و همه ما باید از ظرفیت روزهای باقیمانده این ماه بهره ببریم و این فرصت ویژه را از دست ندهیم.

حجت الاسلام و المسلیمن سید عبدالنبی موسوی فرد در ادامه به نقش مهم سازمان آب و برق خوزستان در استان پرداخت و اظهار کرد: یکی از دستگاه هایی که بیشترین ارتباط با مردم از طیف های مختلف را دارد،سازمان آب و برق خوزستان است و این موضوع مسئولیت مدیران این سازمان را سنگین تر می کند.

وی در ادامه به وقوع سیل در استان اشاره کرد و افزود: ما چهره خشن سیل را دیدیم اما این سیل چهره با برکتی نیز دارد که باید با برنامه ریزی مناسب از این سرمایه عظیم بهره برداری حداکثری صورت بگیرد.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمید رضا علی پور