امروز 14 استان و دو کلانشهر در منطقه قرمز و 5 استان و دو کلانشهر در منطقه زرد نقشه مصرف برق قرار گرفتند.

به‌گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، هم اکنون 14 استان شامل خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، لرستان، قزوین، همدان، کرمانشاه، زنجان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و 2 کلانشهر مشهد و شیراز در منطقه قرمز نقشه مصرف برق قرار گرفته‌اند.

هموطنان ساکن در مناطق یاد شده می‌توانند با کاهش تنها 10 درصدی مصرف برق خود، به وضعیت سبز مصرف بازگشته و امکان بهره‌مندی همه مردم به‌ویژه هموطنان ساکن در مناطق جنوبی از برق را که در حال حاضر با گرمای شدیدی روبه‌رو هستند، فراهم کنند.

به این منظور رعایت نکات ساده مدیریت مصرفی مانند تنظیم کولرهای گازی روی دمای 24 درجه و استفاده از دور کند کولرهای آبی در ساعت‌های گرم روز که به‌صورت فوری نیز قابل اجراست، می‌تواند در پیوستن مناطق قرمز به سبز و برخورداری از برق پایدار تاثیر بسزایی داشته باشد.

همچنین نقشه برق امروز تا ساعت 12 ظهر نشانگر آن است که 5 استان شامل هرمزگان، بوشهر، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و کردستان و 2 کلانشهر اهواز و اصفهان در منطقه زرد مصرف قرار دارند.

بر پایه این گزارش، هموطنان ساکن در این مناطق  نیز می‌توانند تنها با کاهش 5 درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به وضعیت سبز تاثیری فوری داشته باشند.

عدم استفاده از وسایل پرمصرف مانند ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راهکارهای کاهش مصرف برق بشمار می‌رود.

 

 

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمیدرضا علی پور