همزمان با فرا رسیدن فصل پاییز و شیوع بیماری سرماخوردگی، کارکنان شرکت بهره برداری مارون، خود را در برابر ویروس آنفولانزا واکسینه کردند.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، سرپرست اداره ایمنی و بهداشت شرکت مارون با اشاره به افزایش چشمگیر بیماری های ویروسی در آغاز فصل سرما افزود: آنفولانزا از جمله بیماری های ویروسی است که صدمات بهداشتی و اقتصادی زیادی را به جامعه انسانی تحمیل می کند.

"غلامرضا اشرفی" اضافه کرد: پس از هماهنگی های انجام شده و حضور تیم مرکز پزشکی موسسه خدمات پزشکی و تخصصی صنعت آب و برق خوزستان در شرکت، واکسیناسیون مذکور بر اساس یک جدول زمانبندی مشخص در نیمه اول مهرماه انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ویروس های آنفولانزا سالانه تغییر کرده و انواع جدیدی از ویروس ها شیوع پیدا می کنند، لازم است واکسیناسیون هرساله و با آخرین ویروس های ضعیف شده ای که شناسایی شده اند انجام شود که این امر باعث می شود پرسنل دچار آنفولانزای فصلی نشده و غیبت های شغلی ناشی از آن کاهش یافته و درنتیجه بهره وری شرکت افزایش یابد.

اشرفی افزود: به دلیل اینکه فصل آنفولانزا از ابتدای مهر ماه شروع و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه می یابد، بهترین و موثرترین زمان برای دریافت واکسن، مهر و اوایل آبان ماه است.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: نیکزاد