رئیس اداره روابط عمومی شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون، بر ممنوع بودن شنا در دریاچه پشت سدمخزنی مارون و کانال های آبی زیر پوشش این شرکت تاکید کرد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "علیرضا نیکزاد" گفت: با فرا رسیدن فصل گرما و دمای بالای هوا و تعطیلی مدارس، شماری از شهروندان بدون توجه به علایم هشدار دهنده و اطلاعیه های مکرر این شرکت با هدف شنا کردن و تفریح، وارد تاسیسات آبی و کانال های شبکه های آبیاری شده که این اقدامات علاوه بر نقض قوانین موجب بروز خطرات جانی و صدمات جبران ناپذیری می شود.

وی با بیان اینکه تاسیسات آبی سدها و کانال های آبیاری برای تامین آب شرب و کشاورزی ساخته شده اند و نباید در آنها شنا کرد افزود: از آنجایی که کانال های آبیاری به منظور انتقال آب به مزارع کشاورزی طراحی و احداث شده است، شیب بدنه کانال ها زیاد بوده و موارد لازم برای ایمنی شناگران در آنها وجود ندارد و به همین دلیل خطر غرق شدن را افزایش می دهد.

نیکزاد خاطرنشان کرد: نصب نیوجرسی در جاده اصلی ورودی شهرستان بهبهان روبروی روستای منصور بیگی، عملیات فنس کشی در روستاهای منصوریه و ده صفر، قطع جاده دسترسی به مخزن دریاچه سد مارون از سمت شهرستان دهدشت با هماهنگی مراجع رسمی و همچنین حفاظ گذاری مناطق مسکونی همجوار با کانال های آبیاری در شهرک وحدت، روستای قلعه سید مقیم، روستای های اسلام آباد بهبهان و جایزان ، از جمله اقدامات ایمنی انجام شده در این راستاست.

رئیس اداره روابط عمومی شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون در ادامه اظهار داشت: در راستای اقداماتی که به منظور جلوگیری از بروز حوادث احتمالی صورت گرفته می توان به ارسال اطلاعیه درخصوص رعایت موارد ایمنی شبکه های آبیاری و ممنوعیت شنا در آن به شهرداری ها، بخشداری ها، دهیاری ها و شورای اسلامی مناطق مجاور با شبکه های آبیاری اشاره کرد که خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی مسئولان محلی آن مناطق رو برو شده ایم.

نیکزاد با بیان اینکه طبق قانون ورود به حریم تاسیسات آبی و شنا کردن در دریاچه سدها و کانال های آب ممنوع است، افزود: با توجه به وقوع حوادث متعدد غرق شدگی در سال های اخیر در فصل تابستان، لازم است که هموطنان بیشتر مواظب فرزندان خود باشند و آنها را از شنا کردن در منابع و سازه های آبی منع نمایند.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: علیرضا نیکزاد