همزمان با اجرای برنامه توزیع آب و آبیاری اراضی کشاورزی، گروه گشت و بازرسی شبانه شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری مارون، فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون از آغاز گشت های شبانه در سطح آن شبکه با هدف مدیریت هرچه بهتر مصرف آب کشاورزی و جلوگیری از تخلفات و برداشت های غیرمجاز آب، خبر داد.

"الماس سنایی مطلق " با بیان اینکه برنامه آبیاری اراضی تحت پوشش، با دقت هر چه بیشتر در حال اجراست افزود:  در راستای نظارت بر نحوه توزیع آب تحویلی، جلوگیری از اتلاف آب و نظارت بر انجام آبیاری شبانه، گروه گشت و بازرسی از ابتدای نوبت بندی آب، فعالیت خود را در سطح شبکه آبیاری بهبهان و جایزان آغاز نموده است.

وی، همکاری و مشارکت کشاورزان را در فراهم نمودن زمینه آبیاری هر چه بهتر مزارع ضروری برشمرد و تصریح کرد: در صورت تفاهم و همکاری کشاورزان با یکدیگر، جریان توزیع آب عادلانه تر خواهد بود و در اجرای برنامه زمان بندی آبیاری و توزیع ساعتی آب منظم تر عمل خواهد شد و تنش اجتماعی و چالش منطقه ای در زمینه توزیع آب را در هیچ شبکه ای شاهد نخواهیم بود .

مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون مشارکت بیشتر کشاورزان در امر حفاظت و نگهداری کانال ها را خواستار شد و از آنان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف درخصوص برداشت های غیرمجاز از منابع آب و نیز کشت های خارج از محدوده شبکه، مسئولان امر را مطلع کنند.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: علیرضا نیکزاد