معاون تعمیرات و نگهداری شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون  از تعمیر و لایروبی کانال های B، C و D خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "محمدرضا یزدانجو" با بیان این که هرساله با آغاز فصل تابستان، به منظور کسب آمادگی‌های لازم جهت کشت تابستانه و بهبود شرایط آبرسانی به اراضی کشاورزی منطقه بهبهان، جایزان و فجر، عملیات تعمیر، لایروبی کانال و لترال ها توسط واحد تعمیرات و نگهداری این شرکت صورت می گیرد تصریح کرد: عملیات لایروبی کانال های اصلی B، C و D حجم 3700 مترمکعب، لایروبی لترال های شبکه شمال با حجم 1500 مترمکعب و لایروبی دستی لترال  LC3 شبکه بنه باشت با حجم 50 مترمکعب درمدت 25 روز انجام شد.

یزدانجو افزود : همزمان با عملیات لایروبی کانال های اصلی، عملیات علف چینی جاده سرویس کانال c به مقدار      6000 مترمربع، تسطیح و پخش خاک های حاصل از لایروبی زهکش D5 با حجم 10هزار مترمکعب و تعمیر کانال اصلی A با حجم 100مترمکعب توسط واحد تعمیرات و نگهداری شرکت بهره برداری مارون و با ماشین آلات گریدر، بیل زنجیری و لاستیکی، بولدوزر، لودر و کامیون انجام گرفت.

وی هدف از لایروبی کانال ها و زهکش ها را هدایت روان آب های سطحی، افزایش راندمان و سرعت انتقال آب در کانال‌های آبیاری، جلوگیری از هدر رفت منابع آبی و تسهیل در خدمت رسانی به کشاورزان عنوان کرد.

کانال های B، C و D از کانال های اصلی شبکه جنوب بهبهان هستند که بیش از 6000 هکتار از اراضی تحت پوشش شبکه مارون را آبیاری می کنند.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: علیرضا نیکزاد