معاون تعمیرات و نگهداری شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون از تعمیر و لایروبی کانال های A وC ، توسط نیروهای متعهد واحد تعمیرات و نگهداری آن شرکت خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "محمدرضا یزدانجو" با بیان این که هرساله با آغاز فصل تابستان، به منظور کسب آمادگی‌ لازم جهت کشت تابستانه و بهبود شرایط آبرسانی به اراضی کشاورزی منطقه بهبهان، جایزان و فجر، عملیات تعمیر، لایروبی کانال ها و لترال، توسط واحد تعمیرات و نگهداری شرکت بهره برداری مارون صورت می گیرد، تصریح کرد: عملیات لایروبی دو کانال اصلی A و C با حجم 4500 مترمکعب، لایروبی دستی لترال A1 با حجم 30 مترمکعب و لایروبی دستی لترال  حوضچه مکش ایستگاه پمپاژ شبکه بنه باشت با حجم 20 مترمکعب در مدت 30 روز انجام شد.

یزدانجو افزود: همزمان با عملیات لایروبی دو کانال اصلی، عملیات علف کنی جاده سرویس و برم لترال های کانال B به مقدار25هزار مترمربع، تعمیر جاده سرویس و بدنه زهکش D11 با حجم  200 مترمکعب و بارگیری مصالح حاصل از لایروبی زهکش حایل (اسلام آباد) با حجم 1000 متر مکعب توسط واحد فوق، با اکیپ کارگری و ماشین آلاتی از جمله  گریدر، بیل زنجیری و لاستیکی، بولدوزر، لودر و کامیون انجام گرفت.

وی هدف از لایروبی کانال و زهکش ها را هدایت روان آب های سطحی، افزایش راندمان و سرعت انتقال آب در کانال‌های آبیاری، جلوگیری از هدر رفت منابع آبی و تسهیل در خدمت رسانی به کشاورزان عنوان کرد.

کانال های A و C از کانال های اصلی شبکه شمال و جنوب بهبهان هستند که افزون بر6500 هکتار از اراضی تحت پوشش شبکه مارون را آبیاری می کند.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: علیرضا نیکزاد