معاونت فنی و مهندسی شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون از پایان عملیات  احداث اتاق تابلو برق سد انحرافی جایزان در قالب یک برنامه زمانبندی معین و تحت نظارت معاونت فنی و مهندسی خبر داد .

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، "محمد قره باغی" گفت : از زمان شروع بهره برداری از سد انحرافی جایزان تابلوهای برق مربوط به ادوات هیدرومکانیکال سد در فضای آزاد و برروی بدنه سد نصب شده بود بطوریکه به مرور زمان بدنه تابلو دچار فرسودگی شدید و غیر ایمن گردیده بود .

وی افزود : بر این اساس با تایید کارشناسان معاونت طرح و توسعه شبکه های آبیاری و زهکشی سازمان آب و برق خوزستان و تحت نظارت مشاور آبکاوش سرزمین طراحی و ساخت اتاقک مخصوص ، نوسازی تابلو و تجهیزات داخل تابلو در اولویت و دستور کار شرکت بهره برداری مارون قرار گرفت . 

قره باغی با بیان اینکه عملیات احداث اتاق تابلو برق سد انحرافی جایزان با هدف حفاظت و افزایش ایمنی تابلو برق و تجهیزات مربوطه در برابر فرسودگی و حوادث انجام شد، خاطرنشان کرد: عملیات ساخت و تجهیز این اتاقک با سطح زیربنای 24 متر مربع و با هزینه یک میلیارد ریال با نظارت دفتر فنی و مهندسی شرکت بهره برداری مارون در پروسه سه ماهه به بهره برداری رسید.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: علیرضا نیکزاد