به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، ” محمد قره باغی ” ضمن گزارشی از مقایسه میانگین بارندگی در نقاط مختلف ایران، مقایسه آمار بارندگی نسبت به سال قبل تاکنون و همچنین مقایسه حجم مخزن در دو سال اخیر، برنامه ریزی و نحوه برداشت آب در کشت های پیش رو را ارائه کرد.

وی افزود: خوزستان در منطقه گرم و خشک قرار گرفته و تبخیر آب بالاست به همین دلیل یکی از اصول اساسی حفظ منابع آبی، دارا بودن فرهنگ درست مصرف کردن است. اصلاح الگوی مصرف و استفاده از شیوه های نوین آبیاری و تکنولوژی پیشرفته در بخش کشاورزی، نقش بسیار مهمی در حفظ منابع آبی ایفا می کند که بایستی به آن توجه کرد.

محمد قره باغی عنوان کرد: استفاده بهینه و صرفه جویی در مصرف آب نوعی شکرگزاری از نعمت های خداوند است که می توان از تریبون نماز جمعه به عنوان فرصتی مغتنم برای ترویج فرهنگ صرفه جویی، اصلاح الگوی مصرف و همچنین دعوت کشاورزان به بهره مندی از سیستم های نوین آبیاری بجای سیستمهای سنتی استفاده کرد.

در ادامه این دیدار ، حجت الاسلام و المسلمین ” سید قدرت الله ناصری ” امام جمعه شهرستان بهبهان ضمن تبریک و آرزوی توفیق در مسئولیت جدید ، خاطرنشان کرد: آب نعمتی الهی است و همگی با استفاده بهینه، صرفه جویی و درست مصرف کردن، باید شکرگزار این نعمت خدادادی باشیم.

وی گفت: با صرفه جویی در مصرف آب می توانیم به حفظ این منبع طبیعی کمک کنیم، چرا که صرفه جویی در مصرف آب و حفظ آن برای نسل های آینده از اهمیت زیادی برخوردار است.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون