خط انتقال روغن واحدهای نیروگاه مسجدسلیمان، به سیستم فیلتراسیون دونالدسون تجهیز شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "فرهاد علیدوستی" مدیرعامل سد و نیروگاه مسجدسلیمان با اعلام این خبر گفت: در این پروژه با نصب پکیج 12 عددی فیلتراسیون دونالدسون به صورت یکپارچه در مسیر خروجی پمپ انتقال روغن به واحد، پس از عبور روغن از این فیلترها کلیه آلودگی های ناشی از ذرات در روغن گرفته شده و روغن پاکیزه به تجهیزات انتقال داده می شود.

علیدوستی تصریح کرد: دقت این فیلتراسیون در حد 4µm بوده، به گونه ای که روغن پس از عبور از این سیستم، دارای سطح پاکیزکی بسیار بالاتری نسبت به روغن ارسالی از کارخانه می شود.

وی افزود: باید توجه داشت که عدم وجود آلودگی ذرات روغن در تجهیزات صنعتی نیروگاه بخصوص سیستم هیدرولیک گاورنر و یاتاقان های توربین و ژنراتور، نقش مهمی در کاهش استهلاک و افزایش بهره وری از تجهیزات مذکور ایفا می کند.

مدیرعامل سد و نیروگاه مسجدسلیمان با اشاره به راندمان 99.95 درصدی فیلترهای مذکور خاطرنشان کرد: سطح پاکیزکی روغن تازه خریداری شده از کارخانه بین 10 تا 12 بوده که با استفاده از تکنولوژی جدید فیلتراسیون دونالدسون، آنهم فقط با یکبار فیلتر کردن، به سطح تمیزی 5 تا 6 ارتقا می یابد.

سیستم فیلتراسیون دونالدسون، به منظور پایش وضعیت و ارتقای سطح پاکیزکی روغن در نیروگاه سد مسجدمسجدسلیمان نصب شد.

منبع: روابط عمومی شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه مسجدسلیمان
خبرنگار: علی پرواسی