مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان از آغاز بهره برداری از ساختمان جدید اتاق کنترل سد انحرافی دز خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "محمد اسلامی"  با بیان این که ساختمان جدید اتاق کنترل سد انحرافی دز، به بهره برداری رسید هدف از بنای این ساختمان را بهبود مدیریت تنظیم و توزیع آب منطقه غرب دز، معرفی کرد.

 اسلامی مساحت ساختمان فوق را 200 و زیربنای آن را 370 متر مربع در دو طبقه اعلام کرد و افزود: طبقه اول این ساختمان با کاربری اپراتوری و کنترل انتقال آب طراحی شده است و طبقه دوم با توجه به چشم انداز آن، جهت استفاده بازدیدهای علمی و دانشجوئی در نظر گرفته شده و مجهز به سالن جلسات نیز می باشد.

وی با تاکید بر این که ساختمان جدید اتاق کنترل سد انحرافی دز، به تدریج با محوطه سازی لازم به امکانات مطلوب و مورد نیاز بیشتری مجهز می شود ادامه داد: برای ساخت این بنا و تجهیزات ساختمانی و تاسیساتی آن در مجموع بیش از 6 میلیارد ریال هزینه شده است.

سد انحرافی دز، در ۶ کیلومتری پایین دست سد تنظیمی دز با طول ۳۹۴ و ارتفاع ۴ متر به منظور هدایت آب مورد نیاز کانال های اصلی مناطق شرق و غرب رودخانه دز و برای عبور جریان سیلابی معادل ۶۰۰۰ متر مکعب بر ثانیه طراحی شده است.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
عکاس: مصطفی شریف
خبرنگار: مسعود پرموز