همایش 40 سال شکوه خدمت در شبکه های آبیاری شمال خوزستان با حضور مسئولان محلی و کارکنان این شرکت برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان امام جمعه دزفول در این همایش که در سالن اجتماعات کوی سوم شعبان دزفول برگزار شد، از شرکت بهره برداری شبکه های آبیاری شمال خوزستان چه در دوران انقلاب و چه پس از آن به عنوان یکی از نهادهای موثر نام برد.

حجت الاسلام والمسلمین "سیدمحمدعلی قاضی دزفولی" با اشاره به اقدامات پرسنل این شرکت به ویژه در دوران پس از انقلاب افزود: لازم است خدمات کارگزاران شبکه های آبیاری شمال خوزستان در این چهار دهه در قالب های مختلف هنری و فرهنگی به اطلاع عموم برسد.

وی با بیان رشادت های شهدای انقلاب اسلامی در دزفول اظهار داشت: مردم بصیر دزفول همیشه در صحنه بودند و اکنون نیز پس از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی با وجود مشکلات فراوان در راهپیمایی 22 بهمن نشان خواهند داد همچنان روی پای خود ایستاده اند و راه شهدا را ادامه خواهند داد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول نیز در این همایش با اشاره به بارندگی های بی سابقه در 2 ماه اخیر گفت: اگر توان کارشناسی و قدرت مدیریت مجموعه سازمان آب و برق خوزستان و شرکت بهره برداری از شبکه های شمال خوزستان و سایر نهادهای  مرتبط در ستاد بحران شهرستان دزفول و پشتیبانی و همراهی آنها نبود، بحران افزایش آب اینگونه کنترل نمی شد.

"محمد حیدری" با تقدیر از تلاش مدیریت و کارکنان شبکه های آبیاری شمال خوزستان افزود: مدیریت بارندگی اخیر در دزفول کارنامه ای درخشان در مدیریت آب و بحران این شهرستان ثبت کرد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان نیز ضمن تقدیر از 40 سال تلاش و فعالیت پرسنل این شرکت گفت: اگر مدیران و کارکنان این شرکت کار خود را متعهدانه انجام نمی دادند، امروز در جشن 40 سالگی انقلاب با گذشت بیش از 55 سال از ساخت شبکه آبیاری دز شاهد وجود یک شبکه سرپا، پویا و پرقدرت نبودیم.

وی تاکید کرد: با واگذاری شبکه آبیاری کرخه شمالی به مدیریت شرکت در سال 89، تامین بخشی از آب آشامیدنی شهرهای اهواز، آبادان و خرمشهر و اراضی کشاورزی دشت های غرب رودخانه کرخه نیز بر عهده کارکنان این شرکت است که اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست.

"یعقوب کرمی" به نقش کارکنان این شرکت در کاهش آسیب های اخیر ناشی از رها سازی آب در منطقه اشاره کرد و گفت: ماشین آلات سنگین شرکت در ترمیم سیل بند منطقه زاویه های دزفول نقش مهمی را عهده دار بودند.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج کارمندی شهید عباسپور صنعت آب و برق خوزستان نیز با اشاره به نقش بسیج در کاهش مشکلات ناشی از بحران های ناشی از بلاهای طبیعی گفت: امسال با دو مشکل متفاوت مواجه بودیم نیمه اول امسال مشکل خشکسالی و نیمه دوم با مشکل افزایش آب رودخانه ها مواجه شدیم که بسیج در کنار مجموعه صنعت آب و برق خوزستان نقشی بسیار موثر در کنترل اوضاع داشت و مجموعه سپاه و بسیج هرجا که لازم باشد به کمک دولت و دوستان صنعت خواهد آمد.

"ابراهیم ساعدی" به منطقه دشت آزادگان اشاره کرد و  افزود: رهاسازی محدود آب  اگرچه خسارت‌هایی را برجای گذاشت اما حجم بالای بارندگی موجب شد تا تمام ظرفیت هورالعظیم آبگیری شده و حتی اقدامات صورت گرفته از سوی سپاه ولی‌عصر(عج) و همکاری وزارت نیرو و صنعت آب و برق خوزستان موجب شد که دایک مرزی بین بخش عراقی و ایرانی این تالاب باز شود. اتفاقی که موجب رونق کسب و کار اهالی بومی منطقه و نیز مهار گرد و غبار در فصل‌های گرم پیش ‌رو می‌شود.

در پایان این همایش لوح سپاس حوزه بسیج کارمندی شهید عباسپور سازمان آب و برق خوزستان به "یعقوب کرمی" مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان" و "علی شعبانی" معاونت مالی و پشتیبانی این شرکت به پاس اقدامات شایسته در دوران مسئولیت در شرکت بهره برداری کرخه و شاووراهدا شد.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال