افزون بر 56 هزار هکتار از اراضی کشاورزی تحت پوشش شبکه آبیاری دز در شمال خوزستان به زیر کشت انواع محصولات پائیزه و زمستانه رفت.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان با اعلام این خبر افزود: با توجه به شرایط مناسب بارندگی در فصل زراعی گذشته محدودیتی در میزان قراردادهای زراعی تعیین نشد و مشترکان طرف قرارداد شرکت علاوه بر استفاده از بارش های مطلوب، از ظرفیت کامل کانال های آبیاری بهره گرفتند.

"یعقوب کرمی" بیشترین سطح زیر کشت را مربوط به محصول گندم دانست و افزود: 27 هزار هکتار از اراضی کشت شده به این محصول استراتژیک اختصاص داشت.

به گفته وی هرساله در فصل پائیز و زمستان بیش از 30 محصول مختلف درشبکه های آبیاری شمال خوزستان تولید می شود که از عمده ترین آنها می توان به گندم ،چغندر قند، محصولات گلخانه ای، پیاز، سیب زمینی، کاهو و سبزیجات برگی اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت آبیاری شمال خوزستان همچنین از آغاز عقد قرارداد محصولات تابستانه در امور مشترکین شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی خبر داد و گفت: با بارش های خوب سال زراعی جاری و تمهیدات اندیشیده شده در مجموعه سازمان آب وبرق خوزستان و شرکت بهره برداری شمال خوزستان، پیش بینی می شود سطح زیر کشت محصولات تابستانه در این منطقه افزایش قابل توجهی داشته باشد.

کرمی از کشاورزان خواست به منظور برنامه ریزی مناسب تامین و توزیع آب با مراجعه به امور مشترکین شرکت نسبت به ثبت قرارداد خود اقدام نمایند.

شرکت بهره برداری شمال خوزستان با بیش از 18 هزار مشترک مدیریت تامین و توزیع آب در زمین های کشاورزی محدوده شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی را بر عهده دارد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
عکاس: مصطفی شریف
خبرنگار: مسعود پرموز