مسئول امور فرهنگی صنعت آب وبرق خوزستان گفت: بخش فرهنگی باید به مدیران در ماموریت های اداری آنها کمک کند.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان،  آیت الله "سید ابوالحسن حسن زاده"  در اولین نشست انسجام بخشی امور فرهنگی و دینی شرکت های تابعه وزرات نیرو در دزفول، فلسفه تشکیل حکومت اسلامی را اقامه نماز ومعنویات دانست و گفت: مدیران دستگاه های اجرائی باید به این مهم عنایت بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت استان خوزستان در حوزه آب و برق افزود: کسب رتبه اول تولید گندم در خوزستان با وجود سیلاب اخیر، تنوع محصولات کشاورزی از جمله وجود باغات مرکبات در دزفول، این استان را متمایز کرده است.

آیت الله حسن زاده با اشاره به ابزارهای نوین ارتباطاتی گفت: اگرچه این فضا آسیب هایی دارد ولی می توان با مدیریت صحیح آن، از این ظرفیت بهره برداری مفید را کسب کرد.

وی بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی و صدا و سیما جهت انعکاس خدمات ارائه شده به مردم در حوزه آب و برق تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان در این نشست بر اهمیت استفاده از ظرفیت شورای فرهنگی شرکت جهت حل چالش های حوزه تامین آب کشاورزی تاکید کرد.

"یعقوب کرمی" با ابراز نگرانی نسبت به رشد فزاینده تصرف حریم شبکه های آبیاری تاکید کرد: ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم تاسیسات، روند آبیاری مطلوب و مطمئن اراضی کشاورزی منطقه را با مشکل مواجه می کند و بخشی زیادی از توان و ظرفیت عملیاتی شرکت صرف رفع تصرف از حریم شبکه ها می گردد.

به گفته وی فرهنگ سازی با استفاده از رسانه های جمعی و فضای مجازی و نیز استفاده از ظرفیت مدارس، مساجد و سایر مراکز فرهنگی می تواند در کاهش این مشکلات موثر باشد.

در نشست انسجام بخشی امور فرهنگی و دینی شرکت های تابعه وزرات نیرو که برای اولین بار در دزفول برگزار شد برنامه های فرهنگی و دینی وزارت نیرو در هفت بند شامل ترویج فرهنگ قرآن کریم سیره اهل بیت علیهم السلام و رهنمودهای امام(ره) و مقام معظم رهبری، ترویج فرهنگ نماز، توسعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و فرهنگ سازمانی، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، سبک زندگی اسلامی و صیانت از بنیان خانواده، تقویت توانمندی های فرهنگی و دینی فرزندان همکاران، فعالیت در حوزه فضای مجازی و نرم‌افزار و ترویج فرهنگ مدیریت مصرف بهینه تشریح شد.

بازدید از ظرفیت های دینی، فرهنگی و ورزشی کوی سوم شعبان دزفول از دیگر برنامه های این نشست فرهنگی بود.

نشست انسجام بخشی امور فرهنگی و دینی شرکت های تابعه وزرات نیرو با حضور مسئول فرهنگی صنعت آب و برق حوزستان و هیئت همراه، مدیر توزیع برق دزفول، مدیر امور آب منطقه شمال غرب و مدیر امورآبفا دزفول به میزبانی شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان برگزار شد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
عکاس: مصطفی شریف
خبرنگار: مسعود پرموز