مدیر عامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان از دستگیری سارق فرمان دریچه های شبکه آبیاری دز با همکاری نیروهای امنیتی و انتظامی خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان "یعقوب کرمی" گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت فرمان دریچه های آبیاری ، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار حراست و حریم بانی شرکت قرار گرفت.

وی افزود: از نیمه دوم فروردین ماه سال جاری بیش از یکصد مورد سرقت فرمان های چدنی دریچه ها گزارش شده است که در این راستا با هماهنگی نیروی انتظامی شهرستان دزفول و طی یک عملیات اطلاعاتی و پلیسی، متهم با هویت مشخص همراه با فرمان سرقتی دستگیر شد. 

کرمی از پیگیری ویژه شرکت متبوع خود جهت دستگیری همدستان و یا سارقان احتمالی دیگر خبر داد و گفت: کشاورزان تحت پوشش شبکه های آبیاری شمال خوزستان از اهمیت تاسیسات آبیاری آگاه بوده و انتظار می رود ضمن حفظ هوشیاری خود، هرگونه موارد مشکوک را به نیروی انتظامی و گشت های حریم بانی و بهره برداری شرکت اطلاع دهند.

شبکه های آبیاری شمال خوزستان شامل دز و کرخه شمالی بیش از ۱۸۰هزارهکتار از اراضی شهرهای دزفول ، شوش و اندیمشک را تحت پوشش دارد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
خبرنگار: مسعود پرموز