مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان از دستگیری دومین سارق تاسیسات شبکه آبیاری دز در کمتر از یک ماه خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان "یعقوب کرمی" گفت: در پی وقوع سرقت های متعدد از تاسیسات شبکه از جمله فرمان دریچه های آبیاری، گشت شبانه روزی با استفاده از ظرفیت نیروی انسانی کلیه واحد های شرکت در دستور کار قرار گرفت که با هماهنگی دادستانی و نیروی انتظامی شهرستان دزفول و طی چند عملیات اطلاعاتی و پلیسی، یک متهم دیگر با هویت مشخص دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.

وی با اشاره به عدم وقفه در آبرسانی به مزارع تاکید کرد: اگرچه اقدام سارقان هزینه های تعمیر و بازسازی را به شرکت تحمیل می کند ولی با حضور به موقع گشت های شبانه روزی و نیز رفع نقص دریچه های آبیاری در کمترین زمان ممکن، تاکنون مشکل خاصی در تامین و انتقال آب مزارع کشاورزی تحت پوشش شبکه بوجود نیامده است.

کرمی با بیان این که گشت های شبانه روزی، همچنان دراین شبکه ادامه دارد، تاکید کرد: هرگونه تعدی به اموال عمومی مردم، با هماهنگی نهادهای انتظامی و قضائی با جدیت تمام پیگیری خواهد شد.  

 شبکه های آبیاری شمال خوزستان شامل دز و کرخه شمالی بیش از ۱۸۰ هزار هکتار از اراضی شهرهای دزفول، شوش و اندیمشک را تحت پوشش دارد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
خبرنگار: مسعود پرموز