مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان مشارکت برنامه سازان رادیوئی در امر مصرف درست آب در بخش کشاورزی را خواستار شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان "یعقوب کرمی" که در همایش مدیران رادیو های شهری سازمان صدا و سیما سخن می گفت افزود: بر اساس آمار موجود بیش از 85 درصد از آب قابل استحصال کشور شامل آب های جاری و زیر زمینی به مصرف بخش کشاورزی می رسد که رقمی نگران کننده است.

وی با اشاره به اینکه منطقه شمال خوزستان قطب کشاورزی کشور است تاکید کرد: تمام همت مدیریت و کارکنان شبکه های آبیاری شمال خوزستان بر افزایش سطح زیر کشت سالانه انواع محصولات زراعی و باغی با استفاده مطلوب از منابع آبی موجود متمرکز است.

کرمی، رسانه رادیو را تاثیر گذار توصیف کرد و گفت: کشاورزان منطقه شمال خوزستان از شنوندگان همیشگی رادیو دزفول هستند و انتظار می رود این رادیو در برنامه های خود سهم بیشتری را به آگاهی بخشی در حوزه آب کشاورزی اختصاص دهد.

مدیر عامل شرکت بهره برداری شمال خوزستان برای تامین محتوا و ارائه اطلاعات مورد نیاز برنامه سازی در این بخش اعلام آمادگی کرد.

مدیر کل صدای استانهای سازمان صدا و سیما نیز با استقبال از موضوع فرهنگ سازی در بخش آب در برنامه های رادیوئی گفت: اینکه جنگ های آینده دنیا بر سر آب شیرین است مسئولیت همه ما را سنگین می کند.

"وحید کمالی" کارگزاران بخش آب را مجاهدان آبی عنوان کرد و افزود: اگر مردم ما می توانند با آرامش زندگی کنند بدلیل برنامه ریزی و کنترل درست منابع آبی است.

وی با اشاره به نقش رادیو در آگاهی بخشی اظهارداشت: برخی معتقدند رادیو جایگاه خود را در رقابت با سایر رسانه‌ها از دست داده است ولی اینطور نیست و همچنان رادیو مخاطبان خود را دارد.  

همایش مدیران رادیو های شهری سراسر کشور به مدت دو روز در سالن اجتماعات کوی سوم شعبان دزفول برگزار شد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
عکاس: مصطفی شریف
خبرنگار: مسعود پرموز