مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان از اتمام عملیات تعمیر و نصب الکتروپمپ 520 کیلوواتی ایستگاه پمپاژ اصلی دشت اوان در شبکه آبیاری کرخه شمالی خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "یعقوب کرمی" با اشاره به کاهش شدید ظرفیت آبدهی ایستگاه فوق، که در روزهای اخیر باعث اختلال در روند توزیع آب و اجرای طرح نوبت بندی شده بود تصریح کرد: در یک طرح ضربتی، تعمیر اساسی سه الکتروپمپ معیوب این ایستگاه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با اتمام تعمیر الکتروپمپ شماره 7 این ایستگاه و بهره برداری مجدد از آن، هم اکنون شرایط تامین و توزیع آب برای 4 هزار هکتار از اراضی زراعی تحت پوشش به حالت عادی بازگشته ولی به منظور توزیع عادلانه آب طرح نوبت بندی با فاصله زمانی کمتری اجرا می شود.  

به گفته وی دو الکتروپمپ دیگر این ایستگاه همچنان تحت تعمیر بوده و به محض آماده شدن، در مدار بهره برداری قرار خواهند گرفت.

مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان، به کشاورزان دشت اوان اطمینان داد برای توزیع آب در اراضی کشاورزی این منطقه مشکلی وجود ندارد.

ایستگاه پمپاژ شماره یک دشت اوان در بالا دست پل نادری بر روی رودخانه کرخه احداث شده است.

شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان، مدیریت شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی را با بیش از ۱۸ هزار مشترک، بر عهده دارد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
خبرنگار: مسعود پرموز