استاندار خوزستان به همراه فرمانده لشکر 92 زرهی، جانشین مرزبانی استان، مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان و معاون شرکت توسعه و مهندسی نفت از دایک مرزی و شرایط تالاب هورالعظیم با هدف مدیریت گردش آب بازدید کرد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "غلامرضا شریعتی" ضمن این که شرایط تالاب هورالعظیم را بسیار خوب ارزیابی کرد گفت: باید تمهیداتی اندیشیده شودتا عوارض بارش و سیلاب های احتمالی فروردین و اردیبهشت سال آینده به حداقل برسد.

وی با بیان این که شرایط هورالعظیم بسیار خوب است و بیش از  90 درصد آن را آب فرا گرفته است ابراز امیدواری کرد که شرایطی فراهم شود تا 10 درصد باقی مانده تالاب نیز آبگیری شود. 

شریعتی مردم این مناطق را به همکاری با یکدیگر و دستگاه های اجرایی استان دعوت کرد و گفت: باید منافع عمومی را بر منافع شخصی خود مقدم بدانیم.

وی ادامه داد: در راستای کاهش خسارات احتمالی، تصمیماتی  از سوی دستگاه های مختلف اجرایی گرفته شده که باید اجرایی شوند.

استاندار خوزستان با تاکید بر این که باید تلاش شود از بارندگی های استان استفاده شود و از این نزولات آسمانی برای کشت های تابستانه بهره مند شویم از تلاش همه دستگاه ها ی اجرایی برای افزایش بهره وری از نزولات آسمانی و کم کردن خسارات احتمالی در استان خبر داد.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری کرخه و شاوور
خبرنگار: پورسعید