به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان؛ "اسماعیل عرب زاده" با بیان این مطلب که، تلاش و همت کارشناسان واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات این شرکت، در راستای اهداف از پیش تعیین شده در برنامه عملیاتی سالجاری بوده است گفت: خوشبختانه توانستیم، سامانه مانیتورینگ شبکه، با هدف پایش شبکه‌های کامپیوتری با مدیریت و کنترل لحظه‌ای شرکت را، نصب و راه‌اندازی نماییم.

وی افزود: از ابتدای زمستان سال‌جاری با نصب سخت افزارهای مورد نیاز، تهیه و نصب نرم افزارهای مربوطه و نیز بستر سازی‌های لازم در خصوص پایش و مراقبت از ارتباطات‌ مخابراتی، موفق شدیم این سامانه را به بهره‌برداری برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این پروژه، شرکت آبیاری کرخه و شاوور جزو معدود شرکت‌های بهره‌برداری سازمان آب و برق خوزستان محسوب می‌شود که با قابلیت بالا نسبت به کنترل لحظه‌ای و آنلاین پارامترهای شبکه‌های کامپیوتری اقدام می نماید.

مدیر دفتر برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت گفت: این سیستم، قابلیت مانیتورینگ تمامی پارامترهای مرتبط با کیفیت و پایداری شبکه را داراست و قادر است بار لحظه‌ای بین شبکه‌ای و وضعیت تجهیزات زیر ساخت را مانیتور و همچنین وضعیت عملکردی قطع و وصل تجهیزات مورد استفاده و سرور‌های شرکت را کنترل و گزارش نماید. همچنین با وجود چنین قابلیت هایی، واحد فناوری این شرکت به دلیل مشاهده مقادیر لحظه ای پارامترهای شبکه، می‌تواند راهبری درست، دقیق و هوشمندانه‌ای بر روی شبکه‌های زیر ساخت ارتباطی تمام حوزه های تحت پوشش شرکت اعمال نماید.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری کرخه و شاوور