به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق، قاسم‌سلیمانی دشتکی در حاشیه بازدید از مرکز رصدخانه آب و انرژی سازمان آب و برق خوزستان، اظهار داشت: یکی از معضلات خوزستان که در سال‌های خشکسالی و ترسالی دچار آن می‌شود و واقعاً بر زندگی مردم بسیار اثرگذار است، بحث کنترل خروجی و ورودی سدها است. 

وی افزود: از آنجایی که ما در آستانه فرارسیدن فصل بهار و بارندگی‌ها هستیم برای بررسی آخرین وضعیت سدهای موجود در استان خوزستان و روان‌آب‌ها و میزان دبی‌آب موجود و پیش‌بینی‌ها و دیدگاه‌های کارشناسان در ارتباط با احتمالات آینده از مرکز رصدخانه آب و انرژی سازمان آب و برق خوزستان بازدید داشتیم که این مجموعه یک سیستم بسیار قوی الکترونیک و مانیتورینگ تعریف کردند که بتواند از سرچشمه تا انتهای ورودی آب‌ها را تحت کنترل قرار دهد و طغیان‌های رودخانه‌ها و مسیرهای سیلاب و آب‌روان‌ها را  رصد و مدیریت کند. 

 نماینده عالی دولت در استان بیان کرد: خوشبختانه سیستم الکترونیکی این مرکز بطور کامل بهره‌برداری رسیده و تعدادی متخصص جوان مسلط هرکدام در حوزه مختلف مدل‌های هشتگانه در حال تلاش  برای کنترل مسائل مربوط به این بخش هستند.

او ادامه داد: این سیستم موفق بر اساس بروزترین تکنولوژی تعریف شده و پیش‌بینی‌های دقیق را برای جلوگیری از خسارات در دسترس قرار می‌دهد تا استان و مردم دچار خساراتی نشوند.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان