به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان،مهران اسدی ضمن اعلام این خبر افزود: با انجام موفقیت آمیز آزمایش های راه اندازی مکانیکی و الکتریکی واحد بهینه سازی شده نیروگاه دز و سنکرون آن به شبکه برق سراسری کشور ، این واحد جهت شروع دوره بهره برداری آزمایشی مهیا گردید .

وی افزود : با تکیه بر تخصص و دانش همکاران، توان علمی و فنی صنعتگران داخلی ، همراهی مستمر شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز، خدمات مهندسی برق مشانیر و مجموعه کارفرما در معاونت سد و نیروگاه سازمان آب و برق خوزستان عملیات سنکرون این واحد با موفقیت انجام گردید.

اسدی گفت : ظرفیت تولید این واحد نیروگاهی بهینه سازی شده 90 مگاوات بوده که نسبت به واحدهای قدیمی نیروگاه دز 30 درصد افزایش تولید داشته است .

مدیرعامل شرکت نصب،تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان در پایان خاطر نشان کرد : ضمن تبریک سال نو با عنایت ویژه به پیام مقام معظم رهبری در سال 1400 مبنی بر ” تولید ، پشتیبانی ها ، مانع زدایی ها ” ابراز داشت ، انشالله با شناسایی و رفع موانع بتوانیم در تولید و پایداری انرژی برق کشور و بهینه نمودن واحدهای بعدی گام های موثر تری برداریم.

 

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان