معاون فنی و مهندسی شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز، از راه اندازی واحد شماره ۴ آن نیروگاه، پس از ۶۵ روز وقفه در تولید، خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "جاسم تیموری"، گفت: این واحد نیروگاهی در 27 بهمن ماه سال 1400 بدلیل ایجاد نقص در سیم پیچ ژنراتور از مدار تولید خارج و پس از 65 روز تلاش بی وقفه کلیه کارکنان نیروگاه دز و متخصصان سازمان آب و برق خوزستان با افزایش ظرفیت، راه اندازی و در مدار تولید قرار گرفت.

تیموری تصریح کرد: پس از عملیات موردنیاز و ترمیم سیم پیچ این واحد نیروگاهی، انواع تست های الکتریکی مطابق استاندارد بر روی آن انجام  و پس از بازرسی های انجام شده  و حصول اطمینان از صحت و سلامت،  واحد فوق،  در مدار تولید قرار گرفت.

معاون فنی و مهندسی شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز ، ضمن تقدیر از همکاری، هماهنگی و پشتیبانی معاونت سد و نیروگاه سازمان آب و برق خوزستان، همکاری و مشارکت تیم‌های مختلف شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز، شرکت نصب تعمیر و نگهداری نیروگاههای برق آبی خوزستان و شرکت مشانیر را مورد قدردانی قرار داد و افزود:  واحد شماره 4 نیروگاه دز با حداکثر توان تولید (90 مگاوات) در مدار تولید انرژی برق کشور قرار گرفت.

 

منبع: روابط عمومی شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه دز