به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، حمد دریس گفت:  با پایان یافتن عملیات بوته کنی و لایروبی با آمادگی کامل در شبکه رامهرمز به استقبال فصل آبیاری خواهیم رفت.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته توسط کارشناسان واحد نگهداری و تعمیرات، از ابتدای مهرماه سال جاری عملیات لایروبی و بوته کنی در سطح شبکه رامهرمز را آغاز نمودیم و هم اکنون پس از گذشت دو ماه این عملیات به پایان رسید.

وی دلایل ضرورت انجام این عملیات قبل از فصل آبیاری را اینچنین تشریح کرد: در منطقه رامهرمز انواعی از بوته­های خودرو وجود دارد که در فصل تابستان روییده و با فرا رسیدن فصول سرد، خشک و شکننده شده و با وزش باد شکسته و به درون کانال ها سقوط میکنند که نه تنها باعث گرفتگی آشغالگیرها شده گاها با بسته شدن ورودی آشغال گیرها و سرریز شدن کانال ها موجب آسیب به بدنه کانال ها میشوند.

وی افزود: با انجام عملیات بوته کنی به مساحت 75 هزار متر مربع شرایط را برای فصل آبیاری مهیا نمودیم.

دریس در ادامه افزود: عملیات لایروبی این شبکه نیز به مساحت 63 هزار مترمربع و خروج 23 هزار مترمکعب لای به پایان رسید که در راستای بهره برداری حد اکثری از دبی عبوری کانال ها انجام شده و باعث افزایش عمر شبکه خواهد شد.

 

وی در پایان گفت: امیدواریم با توجه به تلاشهای صورت گرفته برای بهبود روند آبیاری، کشاورزان زحمتکش در سال زراعی پیش رو در کنار ما باشند تا بتوانیم با گذر از سال کم بارش، باعث ارتقای منطقه در صنعت کشاورزی باشیم.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد و نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی