به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "میثم رزاقی باغبادرانی" گفت: در این جلسه که در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان رامشیر برگزار و با هدف برطرف کردن مشکلات حوزه کشاورزی این شهرستان برگزار شد ابتدا مسئولین امر کشاورزی به بیاد نقطه نظرات خود پرداختند.

وی افزود: رئیس اداره جهاد کشاورزی رامشیر ضمن تقدیر از همکاری سازمان آب و برق خوزستان، نقش شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی در تامین آب در سال گذشته را حیاتی دانست و بیان کرد که شهرستان رامشیر از معدود شهرستانهای استان بود که سال گذشته افزایش کشت داشت و این را مرهون زحمات کارکنان حوزه آب می­دانیم.

وی بیان کرد: در ادامه عبد الرضا احسانی نیا که به تازگی بر کرسی فرمانداری این شهرستان نشسته برخی خواسته های کشاورزان را بیان کرد که عمده ترین آن تامین حد اقل یک نوبت آب دیگر برای تمام اراضی به زیرکشت رفته تا پایان سال جاری بود.

رزاقی باغبادرانی گفت: مدیر عامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی نیز به عنوان دیگر سخنران به تشریح فعالیت و ماموریت این شرکت و چشم انداز پیش رو پرداخت.

حمد دریس گفت: تامین و توزیع عادلانه آب کشاورزی تعداد پنج شهرستان از وظایف این شرکت است و با توجه به محدود بودن منابع آب این فرآیند با حساسیت و دقت بسیار بالا در حال انجام می باشد و  تامین آب هیچ شهرستان و کشاورزی بر دیگری ارجح نیست و نخواهد بود.

وی در ادامه افزود: با توجه به اطلاع رسانی به کشاورزان جهت به تعویق انداختن کشت از بروز خسارت سنگین جلوگیری کردیم ولی با توجه به اعلام کمیته بحران مبنی بر کشت حداکثر 60 درصد مزارع، متاسفانه این مساله از سوی کشاورزان رعایت نشد که کار توزیع آب را سخت کرده است.

 

دریس ضمن تاکید بر اینکه در تابستان آینده کشت های پر مصرف از جمله شلتوک ممنوع است، در پایان  گفت:  امیدواریم تامین آب تا قبل از پایان سال جاری به صورت برنامه ریزی شده انجام پذیرد و با توکل بر خداوند متعال جای هیچگونه نگرانی نخواهد بود.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد و نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی