به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، عادل سواری با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به خطرات بالقوه در نقاط حادثه خیز، اقدام به ایمن سازی نقاطی در شبکه آبیاری رامشیر کردیم.

 وی افزود: با بررسی های واحد ایمنی نقاط حادثه خیز شناسایی و با توجه به خطرات پیش رو اولویت بندی شدند و طبق برنامه ریزی انجام شده یکی از نقاط حادثه خیز که تقاطع زهکش و جاده اصلی روستای بسیتین در شبکه آبیاری رامشیر بود با مجموعه اقداماتی ایمن شد.

سواری در ادامه با اشاره به اهمیت ایمنی در تاسیسات آبی گفت: با توجه به رسالت اصلی این شرکت که توزیع آب کشاورزی است، حفاظت ونگهداری از این تأسیسات نیز ماموریت مهم ما است.

وی در تشریح سایر اقدامات ایمنی جاده مواصلاتی ایستگاه پمپاژ بسیتین تصریح کرد: با بکارگیری و مشارکت کارکنان واحد تعمیرات و فنی شرکت اقدام به تعریض کناره پل ها به طول یکصد متر کردیم که بسیار به بالا بردن سطح ایمنی در آن منطقه کمک می کند و همچنین دیوارهای پیش ساخته بتنی(نیوجرسی) در تقاطع زهکش با جاده اصلی روستای بسیتین رامشیر به طول ۸۰ متر نصب و مستقر شد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد نیروگاه و شبکه های آبیاری در پایان از مردم فهیم منطقه خواست حتی المقدور به تاسیسات آبی نزدیک نشوند تا شاهد هیچ حادثه ای نباشیم.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد و نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی