به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان،حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز جمعه در بازدید از بخشی از اراضی طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری در خوزستان در روستای ابوفاضل از توابع بخش زرگان اهواز اظهارداشت: در واقع سفر ما به استان خوزستان از دو قسمت تشکیل می شود که بخش اول آن برای بازدید از مناطق تحت تاثیر سیلاب های اخیر بوده است.
وی افزود: سیلاب های جاری شده برای ما نعمت بزرگی محسوب می شوند که پر شدن هورالعظیم نمونه ای از این نعمتهاست.
رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه کارون پر از آب شده و در مابقی رودخانه ها از جمله مارون و کرخه هم آب جاری است، گفت: خوشبختانه خداوند نعمت های خود را بر این سرزمین جاری کرده است اما باید حواسمان جمع باشد و دقت کنیم که در روزهای آینده با توجه به امکاناتی که سدهای ما دارند چگونه باران های آینده را کنترل کنیم تا خسارت مردم به حداقل برسد.
روحانی در ادامه نیز به اولین سفر استانی خود به خوزستان در سال 1392 اشاره کرد و گفت: در این سفر به مردم خوزستان قول داده بودم که تا پایان دولت بخش بزرگی از طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری که عمدتا در خوزستان و بخشی از آن در استان ایلام است عملیاتی شود.
وی افزود:خوشحالیم که فاز اول آن معادل 300 هزار هکتار عملیاتی شده و مصمم هستیم که فاز دوم نیز اجرایی شود.
رئیس جمهوری با بیان اینکه بخشی از فاز اول این طرح در روستای ابوفاضل در بخش زرگان شامل 17 هزار هکتار اجرایی شده است، گفت: در آینده نیز 13 هزار هکتار دیگر از زمین های این منطقه همانطور که مردم درخواست دارند عملیاتی خواهند شد.
روحانی مهم ترین دستاورد اجرای طرح 550 هزار هکتاری را جلوگیری از مهاجرت از خوزستان، خودکفایی کشور در بخش های مختلف کشاورزی و افزایش ثروت مردم دانست .