به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان،استاندار خوزستان با بیان اینکه یکی از مسایل مهم استان بحث آب شرب و کشاورزی است، افزود: امیدواریم با اقدامات عملیاتی شاهد تحقق اهداف و برنامه هایی باشیم‌ که در دستور کار است تا مشکلات مردم در این بخش ها مرتفع شود.

وی افزود: در مدت یک‌ماه اخیر دومین سفر وزیر نیرو به خوزستان است تا از وضعیت پروژه های فاضلاب و آبرسانی مطلع شود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه در استان در  هشت حوزه برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت در نظر گرفته شده ادامه داد: یکی از این حوزه ها بهبود شرایط آب شرب مردم خوزستان است که یک هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح کوتاه مدت آبرسانی غدیر ( در مدت زمان هشت ماه) در نظر گرفته شده  و براساس این اعتبار، مساله رفع مشکل تامین آب شرب در استان در حال اجرا است تا آب شرب با کیفیت در خوزستان در اختیار مردم قرار بگیرد.

خلیلیان عنوان کرد: براین اساس با اجرای طرح میان مدت غدیر، حجم آن دو برابر خواهد شد و همچنین از نظر کیفی نیز وضعیت آب ۵۰درصد افزایش پیدا خواهد کرد.
وی در خصوص شبکه های دفع آب سطح و فاضلاب گفت: در کوتاه مدت و در یک برنامه زمان بندی شده تلاش خواهیم کرد تا این مسایل را در سطح شهر اهواز اصلاح کنیم و در سایر شهرهای استان نیز این مساله را بر اساس اولویت دنبال خواهیم کرد.

استاندار خوزستان گفت: برنامه بلند مدتی برای تکمیل و توسعه شبکه دفع فاضلاب در شهرهای استان داریم و برخی از اقدامات آن اکنون آغاز شده و در حال اجرایی شدن است.

 

 

 

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان