به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان؛ این دوره از جشنواره به صورت بین المللی و با حمایت فدراسیون جهانی مخترعین IFIA و MILSET   و باحضور ۸۵۰ تیم شرکت کننده داخلی و ۱۲۰ تیم بین المللی از ۱۶ کشور خارجی در محورهای مختلف برگزار گردید.

بدین ترتیب بیش از سه هزار و ۶۰۰ دانش آموز ایرانی از مدارس و پژوهش سراها از نقاط مختلف کشور در پنج محور دستاوردها، سازه ها و اختراعات، سمینارهای علمی، برنامه نویسی، ایده پردازی، ماراتون کسب و کار و TED TALK به صورت آنلاین به داورها ارایه شد و پس از مراحل مختلف داوری، برگزیدگان جشنواره تعیین شدند.برگزیدگان ایرانی این دوره از جشنواره دانش آموزی ابن سینا نیز همچون سال های گذشته به مسابقات جهانی و بین المللی اعزام خواهند شد.  در ششمین جشنواره بین المللی مذکور به منتخبین مدال های طلا، نقره، برنز و دیپلم افتخار اهدا گردید.

دانش آموزان شرکت کننده در این جشنواره در پنج محور سمینارهای علمی، دستاورهای دست سازه‌ها و اختراعات، کسب و کار دانش آموزی، برنامه نویسی و ایده پردازی به صورت مجازی با یکدیگر رقابت کردند.

سهم فرزندان همکار سازمانی مدال برنز آقای بهنود منصوری کیا در رشته برنامه نویسی در تیم دونفره منتخب خوزستان در کنار آقای فرداد مظلومی بود. ضمن تبریک به ایشان و مردم شریف خوزستان توفیق روز افزون فرزندان همه همکاران را از خداوند منان خواهانیم.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان