مدیریت برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون از اجرای نظام آراستگی( 5S ) خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "محمدامین مکی" گفت : نظام آراستگی یکی از مباحث عمده در مدیریت می باشد که ابتدا در ژاپن و سپس در سایر کشورها به کار گرفته شده است. به بیانی ساده، سامان دادن، نظم و ترتیب، پاکیزه سازی، هماهنگی و ایجاد انضباط در محیط کاری است.

 وی افزود: 5Sبه عنوان موثرترین رهیافت و ستونی استوار در عملیات اصلاحی و بهبود بهره وری شناخته شده است که با اجرای این اصول در صنایع و سازمان های مختلف تجاری، صنعتی و خدماتی موجب افزایش بهره وری، استفاده بهینه از سرمایه نیروی انسانی و زمان انجام کار، افزایش کارایی و در نهایت سوددهی بیشتر سازمان می‌شود.

ایشان خاطرنشان کرد: ایده شروع عملیات 5S، ارسال نامه به مدیران مستقل و معاونان جهت معرفی نماینده تام الاختیار ، تشکیل جلسات توجیهی به همراه پاورپوینت آموزشی، اقدام عملی نمایندگان در واحدهای مربوطه، ارائه گزاش مستمر، اتمام مرحله اول طرح، شروع مرحله دوم طرح ، روند کارهای انجام شده از ابتدای این طرح تا بحال در شرکت بهره برداری مارون میباشد.

مدیریت برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون تصریح کرد: تمامی اقدامات انجام گرفته تا به امروز را می توان در قالب مرحله دوم از پنج مرحله عملیات S5 جمع بندی نمود باتوجه به اینکه مرحله سوم آغاز گردیده ، تا پایان کار نیازمند برنامه ریزی و همدلی همکاران در مجموعه شرکت بهره برداری مارون هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد تا سه مرحله باقیمانده 5S به بهترین نحو ممکن انجام و شاهد پویایی و بهره وری در تمامی واحدهای مجموعه شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون باشیم.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: علیرضا نیکزاد