به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، افشین قلی پور با اعلام این خبر گفت: سیستم کولینگ(خنک کاری ) یکی از سیستم های اصلی هر واحد نیروگاهی است و وظیفه تامین آب جهت خنک کاری تجهیزات مختلف هر واحد شامل اویل کولرهای رادیاتورهای ژنراتور، اویل کولرهای توربین و همچنین جهت خنک کاری سیستم تهویه نیروگاه و ….. را بر عهده دارد.

 وی افزود: به علت وجود ذرات و ناخالصی های فراوان در آب ورودی به نیروگاه مسجدسلیمان، در مسیر ورودی آب از فیلتر های چرخان ( روتاری فیلتر ) استفاده می شود که ذرات و ناخالصی ها را جدا کرده و آب را با کیفیت مطلوب به تجهیزات مورد نظر می رساند.

 قلی پور در ادامه تصریح کرد: با گذشت زمان طولانی بهره برداری از این سیستم، تجهیزات مربوطه به تدریج معیوب شده و از مدار خارج شدند که با توجه به اهمیت موضوع در زمان تعمیرات سالیانه واحد ها، تجهیزات این سیستم که شامل تهیه فیلتر ساخت داخل طبق مشخصات مورد نیاز بود، تعمیر و اصلاح شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: عملیات اصلاح سیستم چرخان روتاری فیلتر شامل تعمیر و اصلاح شیر آلات و همچنین اصلاح مدار کنترل  و فرمان است که پس از انجام تعمیرات مورد نیاز، در زمان راه اندازی واحد ها، این سیستم وارد مدار شده و آب مورد نیاز و با کیفیت مطلوب واحد را در اختیار قسمت های مختلف قرار می دهد.

 

منبع: روابط عمومی شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه مسجدسلیمان