معاون بهره برداری شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان با تکذیب افزایش چند برابری آب بهای کشاورزی در سال زراعی جاری گفت: تعرفه آب بهای کشاورزی امسال افزایش چشمگیری نداشته است.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "ناصر بهمنش فر" با بیان اینکه امسال برای محصول مهم و عمده ای مانند گندم شاهد کاهش آب بها نیز بوده ایم اظهار داشت: متوسط افزایش آب بهای محصولات زراعی در سال زراعی جاری نسبت به سال قبل ناچیز و کمتر از سه درصد بوده است.

وی شیوه تعیین نرخ آب بهای زراعی را متفاوت توصیف کرد و گفت: تعیین آب بهای سال زراعی بر اساس دو شاخص میزان عملکرد محصول در واحد سطح و نرخ محصولات زراعی است و ملاک آمارهای منتشره از سوی جهاد کشاورزی است.

این مقام مسئول در شرکت بهره برداری شمال خوزستان، همچنین از تامین زمین برای ایجاد دفتر نمایندگی عقد قرارداد آب کشاورزی در شهرستان شوش دانیال خبر داد و افزود: با تکمیل ساختمان مذکور، بخشی از مشکل تردد کشاورزان حوزه این شهرستان مرتفع خواهد شد.

شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان بیش از ۱۸ هزار مشترک در شهرستان های دزفول، اندیمشک و شوش دانیال در دو شبکه آبیاری دز و کرخه شمالی دارد.

شبکه آبیاری شمال خوزستان، نقش مهمی در تولید بیش از پنج میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی در شهرهای دزفول، شوش و اندیمشک دارد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال