واحدهای 1 و 2 سد و نیروگاه کارون3، بعداز انجام تعمیرات سالیانه، راه اندازی و  مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مدیر عامل شرکت  تولید و بهره برداری سد و نیروگاه کارون3، در تشریح عملیات صورت گرفته گفت: دفتر فنی و مهندسی شرکت با هماهنگی گروه بهره برداری و دیسپاچینگ ملی، واحدهای مورد نظر را پس از شناسایی از مدار خارج و برای رفع اشکال به گروه تعمیرات تحویل دادند.  

"نصرالله طاهری" با بیان این که تعمیرات برنامه ریزی شده و اساسی واحدهای نیروگاهی با هدف بهسازی تجهیزات و افزایش راندمان نهایی واحدها صورت گرفت عمده ترین تعمیرات این دو واحد را در بخش های مکانیک، الکتریک و ابزاردقیق خواند و از تعویض اورینگ های سروموتورهای شیر پروانه ای، اسلینگر توربین، جک های ترمز مکانیکی  واحدهای 1 و 2 سد و نیروگاه کارون3 خبر داد.

وی با تصریح بر این که کلیه بازرسی های سالیانه مربوط به تجهیزات مکانیک و هیدرومکانیک بصورت اساسی انجام شد از تصفیه روغن تجهیزات اصلی نیروگاه، سرویس کلیه ولوهای کولینگ واحدها، تست های غیر مخرب روی رانر و دیسک شیرپروانه ای، همچنین تست آنالیز روغن تجهیزات، تعویض و تست اکومولاتور دریچه FCO بدنه خبر داد.

سد و نیروگاه کارون3، با هشت واحد 250 مگاواتی و توان 2000 مگاوات انرژی همچنین دارا بودن سیستم کنترل شبکه سراسری، یکی از نیروگاه های حائز اهمیت درصنعت انرژی کشور است .

 

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه کارون 3