مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری کرخه و شاوور از افزایش 81 درصدی انعقاد قرارداد تامین آب کشت تابستانه سال96 خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مدیرعامل شرکت آبیاری کرخه و شاوور گفت: در تابستان سال جاری به طور تقریبی 25 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی شبکه‌های تحت پوشش به زیر کشت محصولات تابستانه از جمله شلتوک رفت؛ که تا پایان مرداد ماه، 5517 هکتار معادل 21.6 درصد از این سطح زیر کشت دارای قرارداد تامین آب بود.

"یعقوب کرمی" ادامه داد: با تشکیل جلسات هفتگی کارگروه وصول مطالبات و در پی آن ایجاد کمیته‌های اجرایی وصول مطالبات در سطح حوزه‌های تحت پوشش و همچنین تلاش‌های شبانه‌روزی پرسنل بخش‌های مختلف شرکت، تا پایان هفته اول آبان‌ماه این مقدار به 20 هزار و 707 هکتار رسید که نشان می‌دهد انعقاد قرارداد تامین آب در سطح شبکه‌های تحت پوشش دارای رشد 81 درصدی بوده است.

وی اظهار داشت: به دنبال این رشد انعقاد قرارداد تامین آب، شاهد رشد 82.6 درصدی میزان وصولی آب‌بهاء کشاورزی بودیم که نشان از عزم و اراده مجموعه شرکت در احقاق حقوق سازمان آب و برق خوزستان در بخش وصولی آب‌بهای کشاورزی به عنوان یکی از وظایف اصلی خود دارد.

مدیرعامل شرکت آبیاری کرخه و شاوور، فراهم نمودن بستر مناسب جهت مدیریت بهینه شبکه‌های آبیاری تحت پوشش و خدمت‌رسانی بهتر به کشاورزان را اولویت اصلی شرکت دانست و گفت: در این راستا مجموعه شرکت از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری کرخه و شاوور
عکاس: امیر مرادی زارعی
خبرنگار: سید حسن هاشمی صفائی