به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق؛ عادل سواری اظهار داشت: در پی تلاش‌های بی‌وقفه پرسنل حوزه کرخه جنوبی در جهت تکمیل و اتمام آبیاری کشت‌های تابستانه در دریچه های ۱ تا ۲۸ کانال MR، اقدامات لازم و ضربتی در راستای مهیا سازی این کانال به پایان رسید و همچنین به دنبال آن در مورخ 8/8/ 99 آب مورد نیاز کانال MR جهت کشت‌های فصل زراعی پائیزه نیز تامین شد.

وی افزود: با توجه به اتمام تامین آب کشت‌های تابستانه و به منظور تامین آب کشت‌های پائیزه کشاورزان، موفق شدیم با انجام فوری یک سلسه اقدامات، آب مورد نیاز اراضی تحت پوشش کانال MR در شبکه حمیدیه واقع در حوزه کرخه جنوبی را تامین کنیم.  

مدیر امور بهره‌برداری حوزه کرخه جنوبی در شرکت بهره‌برداری کرخه و شاوور بیان کرد: لایروبی و پاکسازی مقطعی کانال MR از چک ۳ به پایین با استفاده از یک دستگاه بیل مکانیکی به مدت ۵ روز، اعمال تنظیمات لازم و جوشکاری دریچه‌های بالا دست به تعداد ۱۰ دستگاه و همچنین ترمیم و بازسازی تعدادی از دریچه‌های تخریب شده به تعداد ۶ دستگاه دریچه از جمله این اقدامات بوده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر اقدامات ذکر شده، برای فعالیت‌هایی نظیر پاکسازی سیفون زیرگذر کانال MR در تقاطع با جاده شبیشه و لایروبی ابتدای کانال MR به طول ۵ کیلومتر و همچنین بازسازی ۵ دستگاه دریچه، برنامه‌ریزی لازم انجام و اعتبار مالی آن تامین شده است.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری کرخه و شاوور